Napisali o nas…. – „W Biłgoraju powstaje prywatna szkoła”

Odrobione prace domowe, mała liczebność klas (do 20 uczniów), język angielski pięć godzin w tygodniu oraz dwie godziny języka niemieckiego lub hiszpańskiego, zajęcia w kameralnych salach i małych grupach językowych. Na to liczyć mogą rodzice, którzy poślą swoje dzieci do Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju. W podstawie programowej będzie również nauka języka migowego, a w ramach wychowana fizycznego – jazda na nartach oraz stosowany motywujący system oceniania.

Szkoła ta powstaje z inicjatywy rodziców wychowanków integracyjnego przedszkola Bambini. W odpowiedzi na ich prośby oraz potrzeby, chcemy stworzyć placówkę, w której uczniowie będą mogli łatwo przyswajać wiedzę oraz wszechstronnie rozwijać się  – mówi Justyna Wąsala Gura, dyrektor szkoły.

Lekcje prowadzone będą wyłącznie w trybie pierwszozmianowym od godziny 8.15 do 13.30. W tym czasie obowiązywać będzie godzinna przerwa obiadowa. Szkoła oferować będzie uczniom także pakiet posiłków (śniadania, podwieczorki) a świetlica funkcjonować będzie od godziny 6.30 do 18.00. Na miejscu, w placówce, uczniowie będą mięli również możliwość skorzystania z zajęć dodatkowych np. karate, tańce, szachy, zajęcia teatralne lub inne koła zainteresowań.

Kadra jest już przygotowana do tego, aby pracować nowatorskimi metodami nauczania, przez doświadczenia. Zależy nam, aby nauka nie kojarzyła się wyłącznie z suchą wiedzą, aby uczniowie potrafili zastosowywać ją w praktyce. Gotowe już są programy autorskie nauczania matematyki – dodaje dyrektor Prywatnej Szkoły Podstawowej.

Placówka wyposażona jest we wszelkiego rodzaju programy wspomagające proces edukacyjny u poszczególnych uczniów np. biofeedback, który wpływa na poprawę koncentracji i skupienia uwagi. Szczególną opieką i indywidualną ścieżką rozwoju objęci zostaną najbardziej uzdolnieni uczniowie.

Dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, potrzebujących specjalistycznej opieki, zapewniona będzie terapia z zakresu: fizjoterapii, rehabilitacji, logopedii, integracji sensorycznej i innych.

Prywatna Szkoła Podstawowa ogłosiła już nabór do klasy I, II, III oraz IV. Mieściła się będzie przy ul. Włosiankarskiej 13 w Biłgoraju (budynek dawnego LOK-u).

Szczegółowy opis oferty  oraz dostępnych dla rodziców pakietów edukacyjnych znajduje się na stronie internetowej szkoły pod adresem: https://lokujwprzyszlosc.pl/

Informacje na temat zapisów uzyskać można pod nr tel. 790495337, 730832727

źródło: gazetabilgoraj.pl

Skip to content