LOKuj w przyszłość na Roztoczańskiej Lidze Robotów

Uczniowie klasy IV reprezentowali szkołę na I Roztoczańskiej Lidze Robotów.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100090051046557

W Tomaszowie Lubelskim odbywały się już w przeszłości podobne wydarzenia, np. Zawody Robotów Sumo oraz First Lego League, konkurencyjne drużyny były naprawdę doświadczone. W zawodach wzięło prawie 80 zespołów i 160 zawodników. Nasi uczniowie byli jednymi z młodszych uczestników.

https://lublin.tvp.pl/70630412/fani-robotow-rywalizuja-w-tomaszowie-lubelskim?fbclid=IwAR1R9wH7m97CgF-Cx2Vj3qNYLuhOUGBT_VKt1Ooa8D2MPgld29GvgNNDDI4

Wiedzieliśmy, że jedziemy powalczyć o wyniki, ale miejsca na podium bardzo pozytywnie wszystkich zaskoczyły. W kategorii Zawody E-sportowe (fifa 2023) II miejsce zdobył Piotrek Czop, tuż za podium na IV miejscu uplasował się Ksawery Kiszczak.

W konkurencji Lego TUG of WAR polegającej na przeciąganiu liny zajęliśmy III miejsce. Model do tej konkurencji budowaliśmy samodzielnie w szkole. Przy powstawaniu konstrukcji brał udział cały zespół. Na samych zawodach reprezentowały nas trzy osoby Ksawery, Piotrek oraz Natan Jackiewicz.

W kolejnej konkurencji LEGO SUMO w grupie zajęliśmy drugie miejsce z 3 wygranymi pojedynkami i jedną przegraną. Niestety nie mieliśmy szczęścia bo w fazie pucharowej trafiliśmy na robota, który wygrał wszystkie pojedynki i wygrał całe zawody. Gdyby drabinka ułożył się bardziej szczęśliwie mogliśmy powalczyć bo robot miał duży potencjał. Ta konkurencja, jako jedyna, polegała na budowie robota w trakcie zawodów. Uczestnicy w ciągu 3 godzin, samodzielnie budowali i programowali robota. Walka odbywała się na czarnej macie (DOJO jak w prawdziwych walkach sumo) z białą krawędzią. Robot za pomocą czujnika koloru samodzielnie wykrywa czy nie wyjechał poza obszar walki. Dodatkowo wykorzystywany jest czujnik odległości do „namierzenia” przeciwnika, którego staramy się wypchnąć poza matę. Roboty po uruchomieniu samodzielnie walczyły, bez sterowania z zewnątrz. Trzy wygrane walki pokazały, że robot był naprawdę dobrze skonstruowany. Cała drużyna świetnie sobie poradziła z budową i samymi zawodami. Wielkie brawa dla Kacpra Grzybowskiego oraz Marcela Bień i Filipa Dziedzica z drużyny.

Podziękowania również dla Marcina Grzybowskiego – taty Kacpra, za obecność na zawodach i kibicowanie całej drużynie.

Zdobyliśmy doświadczenie i będziemy na pewno sprawdzać się w podobnych wydarzeniach.

Transmisja z wydarzenia – https://fb.watch/lf28D3ytc4

Wyniki – https://roztoczanskaligarobotow.pl/wyniki

Skip to content