GGRobot 2024

Pierwszy raz uczniowie z naszej szkoły brali udział w Ponadwojewódzkim Konkursie Budowy
i Programowania Robotów GG Robot 2024. W obecnej edycji brało udział ponad 128 drużyn z całej Polski. Konkurs rozpoczął się już w styczniu a jego finał odbył się 23 – 25 kwietnia (trzy dni) w G2A Arena, Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego. Uczniowie biorący udział w konkursie mieli zapoznać się z zadaniami, wyznaczyć cele drużyny, zbudować odpowiedniego robota, wykonać opis i dokumentację techniczną robota, dokonać prezentacji drużyny oraz podczas finału konkursu zebrać jak największą liczbę punktów w eliminacjach oraz uzyskać jak najlepsze miejsce w pojedynkach robotów. Wszystko to składało się na klasyfikację generalną konkursu.

W tym niesamowicie wymagającym konkursie Prywatną Szkołę Podstawową  reprezentowało 5 uczniów z klasy V. W całym konkursie drużyna Lokuj w przyszłość( Ksawery Kiszczak, Kacper Grzybowski, Piotr Czop, Filip Dziedzic, Marcel Bień) zajęła 17 miejsce. Uczniowie korzystali z zestawów do robotyki zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

.Pragniemy podziękować wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu naszej  drużyny. Dla uczniów jest to niezwykle budujące, że konkurując z drużynami z Gdańska, Białegostoku, Łodzi czy Rzeszowa również osiągają swoje sukcesy.Skip to content