Napisali o nas…. – “Rusza Prywatna Szkoła Podstawowa”

Tegoroczni uczniowie zapiszą się w jej historii, ponieważ zostaną pierwszymi absolwentami. Mowa o Prywatnej Szkole Podstawowej w Biłgoraju, w której za kilka dni zabrzmi pierwszy dzwonek.

Drugiego września nastąpi inauguracja roku szkolnego 2019/2020, który zapisze się w historii placówki, gdyż będzie to pierwszy rok nauki i funkcjonowania Prywatnej Szkoły Podstawowej „Lokuj w przyszłość” w Biłgoraju.

 Rozpoczynamy 2 września, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jesteśmy przygotowani kadrowo oraz organizacyjnie, aby rozpocząć działalność oświatową – mówi Justyna Wąsala-Gura, dyrektor placówki.

Za kilka dni naukę w murach prywatnej szkoły rozpoczną uczniowie klas I, II i III. W szkole prowadzona jest jeszcze dodatkowa rekrutacja do klas II i III. Prywatna Szkoła Podstawowa „LOK-uj w Przyszłość” mieści się przy ul. Włosiankarskiej 13 w Biłgoraju.

lokuj budynek

Odrobione prace domowe, mała liczebność klas (do 20 uczniów), język angielski pięć godzin w tygodniu oraz dwie godziny języka niemieckiego lub hiszpańskiego, zajęcia w kameralnych salach i małych grupach językowych. Na to mogą liczyć rodzice, którzy już zapisali swoje dzieci do Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju. W podstawie programowej będzie również nauka języka migowego, a w ramach wychowana fizycznego jazda na nartach. Stosowany będzie motywujący system oceniania. Lekcje prowadzone będą wyłącznie w trybie pierwszozmianowym od godziny 8.15 do 13.30. W tym czasie obowiązywać będzie godzinna przerwa obiadowa. Szkoła oferować będzie uczniom także pakiet posiłków (śniadania, podwieczorki), a świetlica funkcjonować będzie od godziny 6.30 do 18.00. Na miejscu w placówce uczniowie będą mieli również możliwość skorzystania z zajęć dodatkowych np. karate, tańce, jazda na rolkach, szachy, zajęcia teatralne lub inne koła zainteresowań.

lokuj logo

Placówka wyposażona jest we wszelkiego rodzaju programy wspomagające proces edukacyjny u poszczególnych uczniów np. biofeedback, który wpływa na poprawę koncentracji i skupienia uwagi. Szczególną opieką i indywidualną ścieżką rozwoju objęci zostaną najbardziej uzdolnieni uczniowie. Swoje miejsce w Prywatnej Szkole Podstawowej mogą znaleźć również dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności, które potrzebują specjalistycznej opieki i dla nich zapewniona będzie terapia z zakresu: fizjoterapii, rehabilitacji, logopedii, integracji sensorycznej i innych.

Szczegółowy opis oferty oraz dostępnych dla rodziców pakietów edukacyjnych znajduje się na stronie internetowej szkoły pod adresem: https://lokujwprzyszlosc.pl/. Rodzice, którzy chcą jeszcze zapisać dzieci do prywatnej szkoły, mogą dzwonić pod numer tel. 730 832 727.

źródło: gazetabilgoraj.pl

Skip to content