Zwykły Dzień w Niezwykłej Szkole czyli dzień otwarty.

Dzień otwarty to szczególny dzień w życiu szkoły. Rodzice, których dzieci są już naszymi uczniami, mogli kolejny raz przekonać się, że ich pociechy nie mogły trafić lepiej. Rodzice, którzy zastanawiają się, którą szkołę wybrać dla swojego dziecka, mogli tego dnia zobaczyć, że Prywatna Szkoła Podstawowa to placówka bezpieczna, przyjazna, a przy tym wesoła i z oryginalnymi pomysłami.

We wtorek 12 marca drzwi Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju zostały szeroko otwarte dla wszystkich, którzy chcieli zapoznać się z ofertą placówki. Tego dnia licznie przybyli do nas przyszli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami aby przekonać się, jak funkcjonuje nasza szkoła.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Justyna Wąsala – Gura, która krótko opowiedziała o szkole i o zmianach, które nastąpiły od września. Podkreśliła, że naszym ogromnym atutem są świetnie wyposażone sale dydaktyczne oraz szeroka oferta zajęć dodatkowych i dlatego nasi uczniowie nie tylko uzyskują wysokie wyniki w nauce, ale posiadają też liczne zainteresowania, które rozwijają w naszej szkole. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.

W salach lekcyjnych przygotowane zostały przez nauczycieli i uczniów różne stoiska tematyczne. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Na stoisku dla maluchów Panie prowadziły różne gry i zabawy. Można było pokonać tor przeszkód lub stworzyć ozdoby wielkanocne. Stoisko językowe przygotowało ciekawe gry i zabawy z tablicą interaktywną. Na stoisku chemicznym i biologicznym odbywały się doświadczenia oraz różne pokazy. Dużą popularnością cieszyło się także stoisko informatyczne z ozobotami jak również długopisy 3d. A jeśli dzieci miały ochotę na chwilę wyciszenia i odpoczynku, to mogły na wygodnych pufach posłuchać bajek wyświetlonych w sali na dużych monitorach. Wiele atrakcji zapewniły Panie w sali integracji sensorycznej, ścieżka sensoryczna jak również zabawy na magicznym dywanie oraz programowanie.

Również na scenie podczas całego spotkania działo się mnóstwo ciekawych rzeczy. Młodzież i dzieci z zespołu wokalnego zaprezentowały piosenkę promująca naszą szkoły „Witajcie w naszej bajce”. Chętne osoby mogły wziąć udział w wielobojach sprawnościowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Natomiast jeśli komuś spadał poziom cukru w organizmie, mógł go szybko uzupełnić za pomocą pysznych bezowych lizaków. Na zakończenie przy stanowisku zajęć medialnych goście mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć. Cudowny dzień w niezwykłej szkole Zapraszamy do galerii zdjęć.

Skip to content