Wigilia szkolna i klasowa

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. To również wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów, które są nierozerwalną częścią naszej kultury. Tradycją, które pielęgnujemy w naszej szkole jest coroczne spotkanie opłatkowe oraz wspólne kolędowanie.

Dlatego 21. grudnia cała społeczność szkolna zgromadziła się na wspólnym spotkaniu. Uczniowie koła teatralnego przygotowali piękny spektakl. Nie powinniśmy się skupiać na rzeczach materialnych, realizacji własnych potrzeb, a dążyć do tego by żyć w zgodzie z innymi, być wrażliwymi na ludzką krzywdę i pamiętać o tym, że Boże Narodzenie trwa przez cały rok. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd oraz składania życzeń i dzielenia się opłatkiem.

Pani Dyrektor Justyna Wąsala-Gura podziękowała artystom za piękny występ, złożyła również wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Wprowadzeni w świąteczny nastrój uczniowie i pracownicy szkoły  udali się na dalsze świętowanie do klas gdzie czekały na nich potrawy wigilijne .

Skip to content